10 lutego, 2023

Finansowanie ratalne w sklepie internetowym, czyli dlaczego warto wdrożyć system ratalny online. Cz.I

Każdy właściciel sklepu internetowego wie, że efektywność sprzedaży zależy od wielu różnych czynników. Od wysokiej jakości, przejrzystej i szybkiej strony internetowej, poprzez skuteczny marketing i aktywność w socialmediach, na różnorodnych formach płatności kończąc. Zwłaszcza te ostatnie są szczególnie istotne, bowiem jak pokazują badania, aż 7% klientów porzuca chęć zakupu w sklepie, jeśli ten nie oferuje preferowanej przez nich formy płatności. Szukasz skutecznej bramki szybkich płatności, której wdrożenie zajmie Ci zaledwie kilka chwil i która przyniesie Ci znacznie więcej, niż tylko podniesienie współczynnika konwersji? Zajrzyj tutaj i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać.

Szybkie płatności to jednak nie wszystko – mogą z niej bowiem skorzystać wyłącznie osoby, które w tym momencie dysponują wystarczającą ilość gotówki. Dlatego równie istotne jest umożliwienie zakupu osobom, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą jednorazowo przeznaczyć na niego pełnej kwoty. Jak to zrobić? Za pomocą przemyślanego, zintegrowanego i intuicyjnego systemu płatności ratalnych. Konkretnie – iPłatności.

iRaty – korzyści dla klienta

Raty online to szybki, prosty i skuteczny sposób na sfinansowanie zakupu niezależnie od aktualnego stanu konta. Dzięki temu, niezależnie od tego, czy klient posiada wystarczającą ilość gotówki czy nie, zakup konkretnej usługi czy produktu jest nie tylko możliwy, ale także niesie za sobą szereg wymiernych korzyści. Potwierdzają to zresztą badania – w 2018 roku z płatności ratalnych online skorzystało 8% kupujących, zaś 2019 – już 11%. Rosnąca popularność finansowania ratalnego online to najlepszy dowód na to, że to rozwiązanie, które po prostu się sprawdza, a do tego jest całkowicie bezpieczne.

Wspomnieliśmy o wymiernych korzyściach i nie ma w tym twierdzeniu grama przesady. Jedną z najważniejszych korzyści wynikających z możliwości finansowania za pomocą rat online jest fakt, że cały proces zakupowy jest prosty, przejrzysty i może odbyć się w dowolnym momencie – bez wychodzenia z domu. Jeszcze do niedawna sprawa nie wyglądała tak kolorowo, bowiem sfinansowanie zakupu na raty wiązało się z koniecznością udania się do sklepu i kupno towaru na raty lub wizytą w banku i zaciągnięciem kredytu. Jednocześnie konieczne było pamiętanie o dokumentach potwierdzających tożsamość oraz aktualną sytuację finansową – umowę o pracę lub wyciąg z konta. Dzięki płatnościom ratalnym online cały proces jest w pełni zdalny, zaś formalności, oczekiwanie na decyzje oraz  czas realizacji skrócone do minimum. Wystarczy wybrać produkt, wypełnić formularz i poczekać na decyzję banku – jeśli jest pozytywna, finansowanie zostaje zrealizowane, a efekt zakupu jest dokładnie taki sam, jak w przypadku innych form płatności. Towar zostaje dostarczony do klienta, a sprzedawca dostaje środki. Win – win.

Rozpocznijmy współpracę

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Przejdź do FAQ

Przeczytaj warunki współpracy i regulamin

Pobierz regulamin

Wypełnij formularz w
2 minuty i zostań Partnerem

Przejdź do rejestracji