7 sierpnia, 2023

Firmowy ekspres do kawy w leasingu? Da się zrobić!

Znalezienie idealnego ekspresu do kawy, przeznaczonego dla Twoich klientów i pracowników nie jest łatwą sprawą. Wydajność, niezawodność, ale także jakość oferowanej kawy ma bowiem ogromne znaczenie wizerunkowe. Jeszcze trudniejsze jest jednak znalezienie takiej formy finansowania, która zadowoli wszystkich – zarówno Ciebie, jako przedsiębiorcę, jak i sprzedawcę. A nie, czekaj, to akurat jest proste – postaw na iLease i przekonaj się, jak łatwy i prosty może być leasing. Ale od początku.

Dlaczego nie zakup tradycyjny?

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia kwestii dlaczego to właśnie leasing jest najkorzystniejszą formą finansowania dla firm, warto odpowiedzieć sobie na pytanie – dlaczego nie zakup tradycyjny? Teoretycznie sprawa jest prosta – znajdujesz ekspres, płacisz i odbierasz produkt. W praktyce jednak zakup od ręki niekoniecznie jest najbardziej korzystny pod kątem utrzymania płynności finansowej firmy oraz optymalizacji podatkowej. Dlaczego?

Dobrej jakości ekspres przeznaczony do salonu kosmetycznego, fryzjerskiego, czy biura, zdolny zrobić kilkadziesiąt kaw dziennie, to potężny wydatek. W przypadku zakupu tradycyjnego, pełna kwota za ekspres musi zostać uiszczona od razu, stanowiąc jednorazowy, spory wydatek. Jednocześnie warto wiedzieć, że jeśli cena netto urządzenia przekracza 3500 zł, musi ono być amortyzowane przy stawce 20% lub – w przypadku urządzeń technologicznie zaawansowanych z mikroprocesorami – przy maksymalnej stawce 40%. Przedsiębiorca wydaje więc dużą sumę gotówki od razu, ale korzyści podatkowe rozłożone są na okres od 2,5 do 5 lat. Efekt? Spory, jednorazowy wydatek, którego koszty nie mogą być od razu w pełni uwzględnione w kosztach działalności firmy. I właśnie dlatego to leasing staje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców.

iLease – leasing pełen korzyści

Czym jest leasing? Najprościej mówiąc to forma wynajmu lub dzierżawy, polegająca na tym, że firma leasingowa przekazuje nam do użytkowania maszyny, sprzęt czy urządzenia w zamian za comiesięczną opłatę. Po zakończeniu umowy leasingu mamy możliwość wykupienia sprzętu.  I choć sam leasing kojarzy się przede wszystkim z finansowaniem zakupu samochodów, równie dobrze sprawdza się w finansowania innych towarów – od maszyn i sprzętu dla fabryki na profesjonalnym ekspresie do kawy kończąc.

Jak wyglądają korzyści? Jego główną zaletą jest fakt, że nie wymaga od przedsiębiorców angażowania całego kapitału w zakup. Już za 5%, 10% czy 20% wartości urządzenia (w zależności od warunków umowy) można zacząć korzystać z profesjonalnego ekspresu do kawy w swojej firmie. Co ważne, procedury leasingu w iLease są maksymalnie uproszczone a całość odbywa się w pełni online, dlatego pozytywną decyzję zobaczysz w kilka chwil na ekranie swojego komputera, tabletu czy smartfona.  A stąd już tylko niewielki krok, dzielący Cię od doskonałej kawy z Twojego nowego ekspresu.

Jednak to nie wszystkie korzyści wynikające z finansowania ekspresu w leasingu. Równie istotna jest także optymalizacja podatkowa, której nie ma w tradycyjnych formach zakupu. W praktyce koszt netto faktury otrzymywanej od firmy leasingowej jest w pełni uwzględniany jako nasz koszt uzyskania przychodu, co obniża podstawę opodatkowania. Naliczony podatek VAT jest całkowicie odliczany. Brzmi ciekawe?

Podsumowując – decydując się na tradycyjny zakup profesjonalnego ekspresu do kawy musimy jednorazowo zainwestować dużą kwotę za sprzęt, który będzie nam powoli zwracał koszty w postaci rat amortyzacyjnych przez co najmniej 2,5 roku. Przy wyborze leasingu w iLease płacimy za urządzenie w małych comiesięcznych ratach, zaś ich całkowity koszt rozliczamy na bieżąco zarówno w podatku dochodowym (PIT/CIT) jak i VAT.

Jest to istotne ułatwienie, które pozwala firmie zachować płynność finansową i jednocześnie optymalizować obciążenie podatkowe. Już wiesz dlaczego leasing jest tak chętnie wybierany przez przedsiębiorców?

Rozpocznijmy współpracę

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Przejdź do FAQ

Przeczytaj warunki współpracy i regulamin

Pobierz regulamin

Wypełnij formularz w
2 minuty i zostań Partnerem

Przejdź do rejestracji