10 lipca, 2023

iLeasing – Twoi klienci zapłacą w sklepie leasingiem, jak przelewem

To, że rynek e-commerce w Polsce stale rośnie w siłę nikogo już nie dziwi – choć chyba mało kto spodziewał się tak dużego wzrostu popularności zakupów online. Duży wpływ na ten stan rzeczy miał wybuch pandemii, która zmusiła część sklepów do rozszerzenia swojej działalności w sieci. I choć pandemia już za nami, a sam wzrost nieco zwolnił, to jednak wciąż utrzymuje się na wyższym poziomie, niż przed pandemią. Według Strategy& Polska, w okresie od 2021 do 2027 wartość rynku e-commerce wzrośnie o aż 94 miliardy złotych. Z jednej strony oznacza to, że  e-commerce stał się istotnym i trwałym elementem planów zakupowych Polaków. Z drugiej zaś – że przedsiębiorcy, chcąc dotrzymać tempa stale rosnącej konkurencji i rozszerzającemu się rynkowi, będą musieli postawić na innowacyjne technologie, które pozwolą im poprawić doświadczenia zakupowe klientów i poprawią konkurencyjność firmy na runku. Jedną z nich są  iPłatności, czyli nowoczesne płatności online, które pozwalają sfinansować zakupy w sklepie leasingiem lub ratami – tak łatwo jak przelewem. W przypadku przedsiębiorców szczególnie istotną formą finansowania jest leasing online i to właśnie na nim skupimy się w dzisiejszym artykule.

iLeasing online – dlaczego warto?

Czym różni się leasing online od standardowego leasingu udzielonego w placówce? Przede wszystkim tym, że leasingobiorca nie musi osobiście wybierać się do oddziału, co do zasadny nie musi nawet ruszać się z biura czy wychodzić z domu. Wszystkie formalności i procedury przeprowadzone są bowiem online – zaś decyzja o przyznaniu leasingu pojawia się na ekranie komputera, smartfona czy tabletu. W praktyce oznacza to, że przedsiębiorcy ubiegającemu się o leasing odpada dojazd do oddziału, umawianie spotkań, przekładanie obowiązków i dostosowywanie planów – leasing online pozwala bowiem na finansowanie z dowolnego miejsca o dowolnym czasie.

Kolejnym istotnym elementem leasingu online są maksymalnie uproszczone procedury i skrócony do minimum czas oczekiwania na decyzję banku, co pozwala przeprowadzić proces szybko, sprawnie i wygodnie. Nie bez znaczenia jest także fakt, że przekazanie środków do sklepu oraz realizacja zamówienia przebiegają ekspresowo – co pozwala skrócić czas oczekiwania na sprzęt do minimum

Największą zaletą leasingu online jest jednak fakt, że pozwala na niemal natychmiastowe wykorzystanie możliwości zakupionego sprzętu bez konieczności naruszania środków finansowych. Jednocześnie dzięki korzystnym warunkom finansowania oraz rozłożeniu ich na transze, firmowy budżet można wykorzystać na bieżącą działalność firmy.

Jednocześnie warto pamiętać, że leasing pozwala zwiększyć płynność finansową firmy oraz przynosi dodatkowe korzyści podatkowe. Możliwość zaliczenia rat leasingowych do kosztów uzyskania przychodu pozwala bowiem obniżyć podstawę opodatkowania.

Rozpocznijmy współpracę

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Przejdź do FAQ

Przeczytaj warunki współpracy i regulamin

Pobierz regulamin

Wypełnij formularz w
2 minuty i zostań Partnerem

Przejdź do rejestracji