14 kwietnia, 2022

Innowacyjny leasing, czyli co?

Leasing jest jednym z najpopularniejszych źródeł zewnętrznego finansowania zarówno na rynku, polskim, jak i światowym. Systematyczny rozwój branży leasingowej, coraz większa dostępność, elastyczność oraz fakt, że ten typ finansowania nie wpływa na ocenę zdolności kredytowej sprawiły, że rokrocznie coraz więcej podmiotów korzysta z tego rozwiązania podczas rozpoczynania działalności gospodarczej oraz w trakcie jej prowadzenia. Żeby jednak w pełni docenić innowacyjność współczesnego leasingu i ogromną ewolucję, jaką przeszły jego pierwsze formy, warto cofnąć się do korzeni i dowiedzieć, jak to wszystko się zaczęło.

Krótka historia leasingu

Chociaż obecnie leasing znajduje się u szczytu najbardziej popularnych źródeł finansowania, w istocie nie jest nowym rozwiązaniem – historia pierwszej firmy leasingowej liczy sobie bowiem równo 70 lat! Pierwotnie założona w Stanach Zjednoczonych, szybko rozszerzyła swoją działalność na Japonię, by ostatecznie trafić do Europy, gdzie w 1962 roku zaczęły powstawać pierwsze związane z leasingiem działalności. Dalej poszło już z górki – późniejsze lata to bowiem szybki i proporcjonalny rozwój leasingu, który jako nowoczesna i wyjątkowo atrakcyjna metoda finansowania rozpowszechnił się we wszystkich największych krajach Europy Zachodniej. Od tej chwili, mimo początkowych trudności związanych z koniecznością przeciwstawienia tradycyjnym i dobrze znanym kanonom finansowania kredytowego, leasing odgrywa zaczyna odgrywać coraz większą rolę w rozwoju światowej gospodarki.

Pierwsze firmy leasingowe w Polsce zaczęły powstawać w 1991, krótko wprowadzeniu gospodarki wolnorynkowej. Początkowo traktowany wyłącznie jako finansowa innowacja, nie budził zaufania i nie stanowił alternatywy dla tradycyjnej formy kredytowania. Szybko jednak okazało się, że sposób postrzegania leasingu przeszedł prawdziwą rewolucję, w krótkim czasie stając się podstawowym źródłem finansowania małych i średnich przedsiębiorstw.

Innowacyjny leasing – podstawowe założenia

Rewolucja technologiczna ostatnich lat sprawiła, że także leasing jako forma finansowania musi stale ewoluować, by sprostać wymaganiom leasingobiorców. Na przestrzeni lat zmianom uległa zatem nie tyle forma leasingu, co sposób jego udzielania oraz dopasowanie do potrzeb klientów. Innowacyjny leasing to produkt, który w pełni odpowiada oczekiwaniom, zapewniając pewne, elastyczne i bezpieczne źródło finansowania. iLeasing powstał w maju 2015 roku, jako pierwszy produkt leasingowy online, oferując możliwość finansowania bez wychodzenia z domu. Zintegrowany z większością największych platform sklepowych w Polsce, charakteryzuje się dużą dostępnością – a to z kolei pozwala na dokonanie zakupu w dowolnym sklepie i z dowolnego miejsca na świecie.

Innowacyjnosć iLeasingu to także szybka procedura i w pełni zautomatyzowany proces, o prostej i intuicyjnej obsłudze i minimalnej ilości formalności. Wszystko to sprawia, potencjalni klienci nie grzęzną w gąszczu niezrozumiałych procedur i skomplikowanych kroków, dokonując zakupu szybko, sprawnie i całkowicie bezpiecznie. Zarówno wniosek, jak i decyzja leasingowa obsługiwana jest online przez system leasingowy, co pozwala na maksymalne uproszczenie procesu i wydanie decyzji w kilkanaście minut. Innowacyjne rozwiązania, udogodnienia i pełna automatyzacja pozwalają uzyskać wysoką rentowność przedsięwzięcia (na poziomie 25-30%), stając się zyskownym narzędziem do ulokowania kapitału.

Rozpocznijmy współpracę

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Przejdź do FAQ

Przeczytaj warunki współpracy i regulamin

Pobierz regulamin

Wypełnij formularz w
2 minuty i zostań Partnerem

Przejdź do rejestracji